Om Øllingegaard Mejeri
Sommeren ”smager” bedre med koldskål fra Øllingegaard, og tænk på morgenbordet med den hvide blanke yoghurt, eller dem med økologiske frugter og bær. Et talstærkt sortiment hvor smagen er sagen. Ikke at forglemme mælken, som det allestedsnærværende fundament i vores kære lille virksomhed. Glæd Jer – kartonen er fuld af overraskelser! .
Der blæser milde vinde over Øllingegaard Mejeri – de kommer fra sydvest, fra Tinglev i Sønderjylland, hvor Naturmælk ligger. For et år siden bankede fremtiden på døren hos Øllingegaard, udenfor stod et samarbejde med Naturmælk. Begge mejerier har økologisk vokseværk så det knager i deres gamle bygninger. I dag kalder vi det et fælles DNA – og, ja, morgendagens forbrugere i hele Danmark er sikret et fortsat mejerihåndværk der kan smages.
Til dig som ejer Øllingegaard Mejeri
Er informationen korrekt?
Opdatér enkelt informationerne og få del af over 1,5 millioner månedlige virksomhedssøgninger på krak.dk og degulesider.dk !
Gennemgå og opdatér:no_upscale()/www.krak.dk/_next/static/media/robin-crew-lightning.317285zzn8iqu.png)
Bliv endnu mere synlig online – og få flere kunder til din virksomhed
Kraks marketingbureau Robin kan hjælpe dig med Google- og Facebook-annoncering, SEO, hjemmeside m.m.