a/s
gav 41523 virksomheder nær dette område
4 (1)
TR VVS-Teknik er en mindre virksomhed med mange års erfaring inden for VVS- og gasinstallationer samt blikkenslagerarbejde. Kvalitet er et nøgleord, og vi leverer et godt stykke håndværk med flot finish. Vi er den specialist, du har brug for, når du skal have løst en vvs-opgave eller have udført blikkenslagerarbejde. Du får den rådgivng, du har brug for af vores dygtige medarbejdere. Hvad enten du er privat eller erhvervskunde, så hjælper vi dig gerne. Tag os med på råd ved din næste VVS-opgave!
Hos os er du garanteret professionel rådgivning og service! Malergården Slagelse A/S kan levere den vare, du ønsker. Vi udfører både udvendigt malerarbejde som facader, vinduer, døre o.lign samt indvendig malerarbejde ved nybygning, renovering, ombygning og forsikringsskader. Vi opsætter ligeledes tapet, glasvæv og stukkanter, samt udfører dekorationsarbejde i form af indramning med farve eller opsætning af friser og borte.
5 (2)
NCO byg, Aars A/S er et velkonsolideret byggefirma med den fornødne ekspertise til at løse de helt specifikke ønsker og behov for den enkelte kunde. Vi lægger vægt på klassiske håndværkerdyder, og med os som samarbejdspartner kommer du sikker i hus, både hvad angår kvalitet, pris og leveringstid. Vi stræber efter at bevare stabiliteten, som altid har kendetegnet firmaet og samtidig arbejde på en fortsat udvikling med spændende kvalitetsbyggeri. Kontakt os for mere info.
Pandrup Kaas Smede & VVS Forretning A/S beskæftiger sig med kvalitetssikret VVS og naturgas samt blikkenslager- og smedearbejde. Vi er aut. kølemontør og har bred erfaring indenfor industriservice samt al energi-,jord-, og solvarme, varmepumper, pillefyr og hydraulic. Derudover tilbyder vi salg af reservedele. Kontakt os for nærmere information. Vi har også en afdeling i Blokhus: Blokhus VVS, Pirupvejen 1b, 9492 Blokhus og en afdeling i Saltum: Saltum VVS, Østrupvej 18, 9493 Saltum.
Hyrup Maskinstation A/S har i mange år været aktiv inden for dansk landbrug og erhverv. Vi leverer maskiner og mandskab til opgaver inden for landbrug, kloakservice samt byggeri og anlæg.
DS Flexhal er totalentreprenør med speciale i erhvervsbyggeri. Vi udvikler, projekterer og opfører både traditionelle og komplekse byggerier – altid med fokus på kvalitet, levering til tiden og konkurrencedygtige priser. Med et erfarent team og alle nødvendige kompetencer sikrer vi en tryg proces fra idé til nøglefærdigt byggeri. DS Flexhal er en del af DS Gruppen, en af Nordens førende koncerner inden for byggeri i stål og beton.
Conrum er en blandt Danmarks førende leverandører af ansvarlig, fleksibelt modulbyggeri. Vi er 140 kolleger i produktion, montage, værksted og administration, fordelt på vores fire lokationer i Vejle, Fredericia og Slagelse, og har en produktionskapacitet på mere end 400 moduler om året. Med stort fokus på ressourceeffektivitet og bæredygtighed, designer, bygger, monterer og recirkulerer vi midlertidige og permanente rum og faciliteter til private virksomheder og offentlige institutioner.
DFDS Køletransport A/S, før Skive Køletransport A/S, blev i 1978 etableret af Anders og Aase Kristensen og har igennem nu 33 år været en transportvirksomhed, der i høj grad har vist stabilitet, og er kendt for høj service og høj kvalitet. Den 5.6.2011 har Anders og Aase valgt at overdrage virksomhedens aktiviteter til en ny ejerkreds med det formål, at virksomheden skal fortsætte med samme høje kvalitet og service og gerne stadig med benene solidt plantet i gode vellykkede transporttraditioner.
DS Flexhal er totalentreprenør med speciale i erhvervsbyggeri. Vi udvikler, projekterer og opfører både traditionelle og komplekse byggerier – altid med fokus på kvalitet, levering til tiden og konkurrencedygtige priser. Med et erfarent team og alle nødvendige kompetencer sikrer vi en tryg proces fra idé til nøglefærdigt byggeri. DS Flexhal er en del af DS Gruppen, en af Nordens førende koncerner inden for byggeri i stål og beton.
Xton A/S er et ingeniør- og installationsfirma, der har specialiseret sig i professionelle løsninger for lyn- og overspændingsbeskyttelse. Desuden arbejder vi med special-styringer, tekniske alarmer og el-teknisk rådgivning. Firmaet er placeret i Vejle Kommune, og er således centralt placeret i forhold til vores geografiske arbejdsområde, som er hele Danmark.
4.5 (2)
Vi holder af din Hyundai. Også selvom den er mere end 5 år gammel. Derfor har vi udviklet serviceeftersynet Hyundai Service 5+.
Tage Bagger A/S udfører alle typer af vvs-arbejder. Vi lægger stor vægt på kvalitet og service og vi vil aldrig gå på kompromis med kvaliteten for at kunne give et billigere tilbud det lader vi andre om.
5 (1)
Vi har mange års erfaring med service arbejde i boligforeninger og ejendoms komplekser. Som privat- og erhvervs kunde kan du altid få et uforpligtende tilbud.
Vi er en butik samt webshop, som har alt inden for jagt, fiskeri og outdoor. Vi har bl. a. et stort udvalg i nye og brugte våben og et bredt udvalg af fiskeudstyr, beklædning m.m. I optik har vi byens største udvalg i håndkikkerter og riffelkikkerter. Vi vejleder dig også gerne, så kig forbi.
Vallentin Haugland er et dansk arkitektfirma med afdelinger i Horsens og Middelfart. Vi tilbyder alle arkitektrelaterede ydelser indenfor bygningskunst, samt styring af byggeprojekter. Vore referencer består af såvel private som offentlige bygherrer. Vi arbejder med så forskellige projekter som byplanlægning, villaer, almene-boligbyggerier, firmadomiciler, kulturcentre, lufthavne og bilhuse. Vore opgaver omfatter både nybyggeri, ombygning og renovering.
Hos Nyring VVS, blik og gas kan du være sikker på en kvalitetsløsning i alle aspekter. Vi lægger stort arbejde i alle opgaver, vi udfører og der bliver altid kræset om detaljerne. Gennem tiden har vi håndteret en bred vifte af projekter for både private og erhverv og vi går efter at gøre dine ideer til virkelighed. Vi tager gerne en snak med dig omkring dit kommende projekt. Kontakt os i dag og hør nærmere.
Historien bag den familieejede virksomhed begyndte i 1896, hvor Johan Niels Bech lagde grundsten til, hvad der i dag er A/S J.N. Bech. Den særlig passion for glas har fuldt familien i generationer, og i dag står 4. generation klar til at føre virksomheden videre. Vi tilbyder alt fra spejle, til bruseløsninger, stænkpaneler, skydelåger, skydedøre, magnetplader, udhæng, termoruder, sikkerhedsglas, lamper og meget mere.
Hos Aut. El-installatør Schrøder A/S gør vi det, som mange taler om: Vi sætter kunden i fokus. Vi har ingen standardløsninger på hylderne. Vi er til gengæld en fleksibel samarbejdspartner, hvor kundens ønsker og behov altid er i centrum. Vi afdækker kundens behov og herfra skaber vi en løsning, der passer nøjagtig til de ønsker, den enkelte kunde måtte have.
Conrum er en blandt Danmarks førende leverandører af ansvarlig, fleksibelt modulbyggeri. Vi er 140 kolleger i produktion, montage, værksted og administration, fordelt på vores fire lokationer i Vejle, Fredericia og Slagelse, og har en produktionskapacitet på mere end 400 moduler om året. Med stort fokus på ressourceeffektivitet og bæredygtighed, designer, bygger, monterer og recirkulerer vi midlertidige og permanente rum og faciliteter til private virksomheder og offentlige institutioner.
Aktiv EL er en moderne virksomhed i konstant udvikling. Vi har hovedsæde i Nakskov og en afdeling i Nykøbing F og vi kører med 50 servicevogne på både Lolland og Falster. Vores kundekreds omfatter private, erhverv, industri, offentlige institutioner og landbrug på hele Lolland Falster. Kontakt os for yderligere information. www.aktivel.dk
Pipetek A/S har gennem årene udviklet sig til en førende leverandør af bukkede røremner. Vi råder i dag over et stort udvalg af værktøjer og er specialister på tyndvæggede rør og sværvæggede rør i både store og små radier. Vi kan levere bukkede rør i mange forskellige dimensioner og radier samt i næsten al slags materiale. Kontakt os for yderligere information eller læs nærmere på hjemmesiden.
5 (1)
KONE leverer elevatorer, rulletrapper, automatiske døre og porte samt service- og moderniseringsløsninger til alle typer af ejendomme og bygninger. KONE har over 100 års erfaring inden for både nyinstallation, service og modernisering og ekspertise inden for alle typer og mærker af elevatorer, rulletrapper, rullefortove og automatiske døre og porte. Læs mere om KONE her: www.kone.dk eller ring til KONE på: 35 87 80 00
3.33 (3)
Køle-Møller a/s er en professionelt håndteret virksomhed i hårde hvidevarebranchen. Vores baggrund er fagligt funderet på det tekniske og er erfaringsmæssigt den ældste i branchen. Vi har solgt hårde hvidevarer i over 65 år. Vore sælgere er alle professionelt uddannede, vi er servicemindede og forsøger altid at finde den rigtige løsning til kundens behov i modsætning til den blandede landhandel, der skyder op i disse år.
Velkommen til Jysk Vikarservice. Jysk Vikarservice er en danskejet vikar- og rekrutteringsvirksomhed, der har eksisteret siden 1999. Vi har hovedkontor i Horsens og har afdelinger i Aarhus, Ikast, Kolding, Silkeborg, Vejle, Randers og Taastrup. Vores ambition er at levere skræddersyede løsninger til den enkelte virksomheds behov – inden for stort set alle brancher. Vi kender vores vikarer og kunder personligt – og det er netop det, der gør forskellen. Hos os er du ikke et nummer i et system, men et menneske, vi gerne vil hjælpe videre. Vi arbejder hele tiden på at gøre det så nemt som muligt at være vikar eller kunde hos os. Al tidsregistrering er fx digitalt, og du får dit eget kunde- eller vikarlogin.
5 (1)
Vi beskæftiger os med en bred vifte af større og mindre opgaver indenfor entreprenørvirksomhed dækkende alt fra jordoverfladen og under, herunder miljøopgaver. Vi råder over en stor og moderne maskinpark, egne lastbiler og mellem 100-150 dygtige og motiverede medarbejdere. Vi henvender os til store og små kunder, heriblandt arkitekter, ingeniører, rådgivere, forsikringsselskaber, erhvervskunder, private kunder, kommuner, regioner m.m. Læs meget mere på vores hjemmeside